modigi | مشاوران دیجیتال , مشاوره دیجیتال , مشاوره رایگان مشاوره با هزینه کم , مشاوره کسب و کار , مشاوره تلفنی , مشکلات نرم افزاری , مشکلات سخت افزاری , وب برندینگ , مشاوره موفق

مشاورین دیجیتال در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما هستند.
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • توییتر
  • facebook

شهری که کیفیت بد هوا را از طریق تغییر رنگ لامپ‌های خانه به شهروندان اطلاع می‌دهد

76fc31b8-6c3b-49d1-a436-e11c310786d2

لوییلویل، که بزرگترین شهر در ایالت کنتاکی آمریکاست، مانند بسیاری دیگر از مناطق دنیا، به دنیال تبدیل شدن به یک شهر هوشمند است. به همین دلیل ساکنان این شهر اکنون با قرمز شدن لامپ‌های هوشمند Hue ساخت فیلیپس خانه خود می‌دانند که کیفیت هوای شهر خوب نیست و باید در منزل بمانند. با تک شات همراه باشید.

 

شهر لوییویل کانال جدیدی را در سرویس رایگان اینترنتی IFTTT راه اندازی کرده است که به شهروندان امکان می‌دهد پلتفرم‌ها و گجت‌های هوشمند خود را به اطلاعاتی که درباره کیفیت هوای این شهر است، متصل کنند. لوییویل اولین شهری است که کانال شخصی خودش را در این پلتفرم راه اندازی کرده است.

 

سرویس اینترنتی رایگان IFTTT که مخفف If This Then That است، به کاربران امکان می‌دهد تا زنجیره‌ای از عبارت‌های شرطی ساده را ایجاد کنند که مبتنی بر تغییر صورت گرفته در سرویس‌ها و دستگاه های مختلف و شبکه های اجتماعی وارد عمل می‌شوند. برای مثال شهروندان لوییویل می‌توانید در IFTTT این عبارت شرطی را تعیین کنند اگر کیفیت هوا تغییر کرد، دستگاه‌های هوشمند خانه آنها به نحوی این تغییرات را نشان دهند.

 

تلاش برای هوشمند کردن شهر در لوییویل به این معنی است که دولت محلی و هکرهای غیر خرابکار این قابلیت را به شهروندان می‌دهند تا بتوانند وسایل هوشمند منزل خود مانند ترموستات ها و لامپ‌ها را به اطلاعات جامع شهری متصل کنند.

 

یکی از چالش هایی که شهرهایی مانند لوییویل با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند این است که اطمینان حاصل کنند تمامی افراد به اطلاعات مذکور دسترسی دارند، حتی اگر سرمایه کافی برای خرید اسپیکرهای هوشمند، کلید و پریزهای هوشمند و سایر گجت‌های هوشمند را نداشته باشند. کانال IFTTT راهکاری برای هوشمند کردن این شهر به صورت عمده است، زیرا این سرویس رایگان است و برای استفاده از آن لزوما نیازی به داشتن یک دستگاه هوشمند نیست.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 2 =