modigi | مشاوران دیجیتال , مشاوره دیجیتال , مشاوره رایگان مشاوره با هزینه کم , مشاوره کسب و کار , مشاوره تلفنی , مشکلات نرم افزاری , مشکلات سخت افزاری , وب برندینگ , مشاوره موفق

مشاورین دیجیتال در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما هستند.
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • توییتر
  • facebook

اینترنت با کمک بالن‌های هوش مصنوعی گوگل از کشوری به کشور دیگر خواهد رفت

n00048067-b

گوگل قصد دارد با ارسال بالن هایی به کشورهای در حال توسعه که با استفاده از هوش مصنوعی هدایت می شوند، اینترنت را در دسترس همه علاقمندان قرار دهد.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از ساینس مانیتور، در سال گذشته ۳.۵ میلیارد نفر در سراسر جهان از اینترنت استفاده کردند. اما این رقم کمتر از نیمی از کل جمعیت جهان است و گوگل قصد دارد با ارسال بالن هایی به دیگر نقاط جهان بقیه مردم دنیا را هم انلاین کند.

ظاهرا این طرح سریع‌تر از آنچه که تصور می‌شد در حال پیشرفت است، شرکت آلفابت به عنوان شرکت مادر تخصصی گوگل و هدایت‌کننده طرح مذکور می‌گوید طرح یاد شده به سرعت در حال پیشرفت است و گروه مسئول این طرح با استفاده از الگوریتم‌های نرم‌افزار هوش مصنوعی قصد دارد هدایت و ناوبری بالن‌های یاد شده را دقیق‌تر کند تا آنها بتوانند با دقت کامل بخش‌هایی از جهان را تحت پوشش قرار دهند که به اینترنت دسترسی ندارند.

با استفاده از فناوری هوش مصنوعی این بالن‌ها دقیقا در نقاطی مستقر خواهند شد که به انها نیاز است. البته گوگل از اجرای این طرح اهداف تجاری را نیز تعقیب کرده و به دنبال معرفی خدمات و نرم‌افزارهای خود است.

بالن‌های یادشده از قابلیت هدایت خودکار برخوردارند که مدیریت و هدایت آنها را تسهیل کرده و با استفاده از آن می‌توان برای هفته‌ها این بالن‌ها را به پرواز درآورد. انتظار می‌رود هند و مصر از اولین کشورهایی باشند که بالن‌های یاد شده در آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع ایتنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =